• Головна
  • Волинь отримає стенти для порятунку хворих з гострим інфарктом
17:12, 13 квітня 2018 р.

Волинь отримає стенти для порятунку хворих з гострим інфарктом

Волинь отримає 163 стенти, завдяки яким рятують життя пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. Щорічно близько 25 тисяч українців потребують проведення процедур екстреного коронарного стентування у випадках гострого інфаркту міокарда. Їх встановлення кардіоцентри проводять безкоштовно. Єдина вимога до хворих - вчасно звернутися по допомогу.

Про це на сторінці у Фейсбук повідомила міністерка Уляна Супрун.

Всього медзаклади в областях України отримали 5323 стенти - це додаткова поставка до 4657 стентів, котрі були відправлені в регіони минулої осені.

"Це високоякісні стент-системи, вироблені у США та Європі, що пройшли суворий контроль і є повністю безпечними для життя й здоров’я українських пацієнтів", - повідомила чиновниця.

Разом зі стентами в області також розвезені необхідні медичні вироби для їхнього встановлення.

Волинь отримає стенти для порятунку хворих з гострим інфарктом, фото-1

Як пояснив ZAXID.NET головний спеціаліст з хірургії серця та магістральних судин ЛОДА Віталій Аверчук, стенти можуть врятували життя людині, яка перенесла гострий інфаркт міокарда лише тоді, коли по допомогу до кардіохірургів хворий звернувся вчасно: найкраще – у перші години після інфаркту, добре - до 6 годин, максимум – до 12 годин. Вчасно поставлені стент-системи відновлюють кровотік по судинах і пацієнт повертається до нормального життя. Коли згаяти цей час, то стент-системи уже не допоможуть.

Тож медики звертаються до всіх, хто відчуває дискомфорт в ділянці серця не чекати, що може все минеться, а піти на консультацію до кардіолога. Краще зайвий раз перестрахуватися, ніж прогавити момент, коли хворому реально можна допомогти.

"Зараз в Україні діє 24 сучасних кардіоцентри, які надають безоплатну допомогу при інфаркті щодня та цілодобово. Цьогоріч у бюджет закладено фінансування для відкриття ще 13 кардіоцентрів в 11 областях", - підсумувала Уляна Супрун.

Всього до кінця року у регіони буде поставлено 20 000 стентів - як показує середня річна статистика, цього має вистачити, щоби надати безоплатне стентування всім, кого спіткав інфаркт та потребує термінової допомоги.

Довідково

Як повідомили в Інституті серця МОЗ України, біль за грудиною, під лопаткою при фізичному навантаженні, відчуття комка у горлі і т.і. - це як правило, перші симптоми стенокардії, які з’являються, коли ступінь звуження (стенозу) судини досягає 70 та більше відсотків. Найчастіше початок захворювання проходить непомітно, і на фоні уявного благополуччя починається розвиток інфаркту міокарда. Тому, при виникненні симптомів стенокардії, треба звернутися до кардіолога, який після попереднього обстеження, направить на коронарографію. Коронарографія – дослідження, яке допоможе встановити ступінь ураження судин, і, якщо необхідно, встановити покази для оперативного відновлення прохідності судин.

Стентування коронарних судин – практично безкровна операція, ризик якої в декілька разів менший і яка не потребує тривалого відновлювального періоду. Це наймолодший, але досить добре вивчений метод відновлення коронарних судин в арсеналі сучасної медицини.

Стентування коронарних артерій (черезшкірного коронарного втручання) переноситься хворим досить легко, адже ніяких розрізів тіла, а тим більше розкриття грудини не відбувається.

Через прокол в артерії (зазвичай вибирають стегнову) катетер із закріпленим на ньому балоном і стентом підводиться до місця звуження артерії. Всі маніпуляції виконуються під контролем рентгенівського екрану і відображуються на моніторі. В потрібному місці балон роздувається під великим тиском, розширюючи стент та просвіт судини. Потім система доставки здувається та видаляється, залишаючи в судині стент, що не дає їй звузитися знов.

Така конструкція дозволяє значно знизити можливість утворення тромбів і повторного закриття судини. В цілому ряді випадків стентування коронарних судин може відбуватися в одну сесію з коронарографією.

Стентування коронарних судин, яке проведене в перші 2 години після початку больового нападу, дозволяє зупинити розвиток інфаркту та запобігти розвитку найсерйозніших ускладнень!

Але стентування, як і будь-яке досягнення сучасної медицини – не панацея. Після проведення процедури пацієнт потребує ретельного нагляду у кардіолога, медикаментозного лікування, адже стент не усуває причину хвороби, а тільки допомагає боротися з її наслідками.

Волинь отримає стенти для порятунку хворих з гострим інфарктом, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стент #інфакркт #міокарда #хвороба #серця #стентування #Волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...