17:15, 23 квітня 2018 р.
8 районів Волині мають незадовільні показники якості питної води
ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та його структурними підрозділами в містах та районах області досліджувались проби питної води за показниками безпечності і якості.
Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.
Питома вага невідповідних проб централізованого водопостачання за бактеріологічними показниками становить 4,5%, за санітарно-хімічними показниками — 16%.
Значна кількість проб з відхиленнями від гігієнічних нормативів виявлена на локальних та сільських водопроводах. Залишкової кількості пестицидів у досліджених пробах питної водопровідної води не виявлено.
Питома вага відхилень проб питної води децентралізованого водопостачання за бактеріологічними показниками становить близько 6%, а за санітарно-хімічними показниками понад 22%.
Високий показник питомої ваги невідповідних проб води колодязів, в основному, що споживають діти до 3 років, за надмірним вмістом нітратів (понад 18%), свідчить про значний ризик виникнення захворювання метгемоглобінемією. Проведення лабораторних досліджень питної води дає можливість запобігти цьому.
Невідповідні проби за показниками якості і безпечності питної води джерел децентралізованого водопостачання встановлено майже в усіх районах області. Вище середньообласного ці показники у Іваничівському, Камінь-Каширському, Ківерцівському, Ковельському, Луцькому, Маневицькому, Рожищенському, Старовижівському районах.
При проведенні вірусологічних, паразитологічних, радіологічних досліджень питної води відхилень від гігієнічних нормативів у першому кварталі не встановлено.
За результатами отриманих невідповідних проб питної води відповідальним особам рекомендовано не вживати воду, котра не відповідала гігієнічним вимогам за надмірним вмістом нітратів, аміаку, вживання після кип’ятіння при відхиленнях за мікробіологічними показниками, надані рекомендації щодо проведення очистки та дезінфекції джерел водопостачання, водопровідної мережі, забезпечення контролю якості і безпечності питної води.
Інфекційних захворювань, пов’язаних з водним фактором передачі збудників в області не зареєстровано.
Проводиться відповідна санітарно-освітня робота серед батьків, населення, закладів освіти, через засоби масової інформації.
Нагадаємо, у питній воді в селі Бужани Грохівського району знайшли отрутохімікати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
22:29
4 грудня
live comments feed...