• Головна
  • Скільки в містах України платять за комуналку?
11:26, 29 квітня 2018 р.

Скільки в містах України платять за комуналку?

Щорічно на компенсацію витрат на комуналку з бюджету витрачають близько 70 млрд грн. Але знижки потрібні далеко не всім українцям. У деяких містах навіть з невисокими зарплатами можна платити за комуналку без допомоги від держави. Для прикладу, в Южноукраїнську Миколаївської області кубометр гарячої води обходиться всього лише в 15,84 грн, а опалення однокімнатної квартири - приблизно в 200 грн.

Що впливає на комунальні тарифи та чому в різних містах українці платять по-різному пише "Обозреватель".

За що ми платимо?

Складові тарифу:

  • генерація тепла

Вартість опалення і гарячої води безпосередньо залежить від того, яким чином генерують тепло і підігрівають воду. Так, у столиці використовують дорогий газ, а в Южноукраїнську - відносно дешеву енергію з АЕС.

  • тепло, яке "пропало"

Ще одна складова тарифу, на яку можуть вплинути самі підприємства - втрати. Вони в середньому складають близько 12-14%. Це ті ресурси, які губляться при генерації та транспортування тепла. І додаткові витрати також закладають в тариф. Тобто споживач платити не тільки за те тепло, яке надійшло в будинок, але і за ті Гкал, які "пропали" по дорозі.

  • "інвестиції" без майбутнього

Щоб скоротити втрати, платити доведеться ще більше. Для цього доведеться модернізувати мережі і саме підприємство. Витрати на модернізацію закладають в сам тариф. Це так звана "інвестиційна програма підприємства".

"Але якщо ми подивимося на план, який закладається в тариф, то вони (втрати. - Ред) закладаються на рівні 2%, втрати в мережах - 11%. За тими документами, які підприємство здає як звіт, ми бачимо 15-16% . Але коли ми подивимося на рух коштів, то вони виходять на рівні 30%. Це означає, що, маючи такі величезні втрати, підприємство їх кудись закладає інакше і показує по бухгалтерії по-іншому. Наприклад, списує на обсяг виробництва ", - заявила експерт в сфері ЖКГ Тетяна Бойко.

Де жити найдешевше?

Тарифи на опалення в містах України (щомісячна оплата):

Дніпро – 1958 грн.

Івано-Франківськ – 1796 грн.

Харків – 1739 грн.

Київ – 1627 грн.

Полтава – 1599 грн.

Херсон – 1572 грн.

Миколаїв – 1529 грн.

Луцьк – 1496 грн.

Одеса – 1489 грн.

Вінниця – 1483 грн.

Хмельницький – 1466 грн.

Запоріжжя – 1451 грн.

Львів – 1446 грн.

Чернівці – 1441 грн.

Чернігів – 1441 грн.

Рівне – 1432 грн.

Черкаси – 1254 грн.

Житомир – 1223 грн.

Згідно з підрахунками "Обозревателя", виходячи з комунальних платежів, найдешевше серед всіх обласних центрів жити в Черкасах, а найбільше платити за опалення доводиться жителям Дніпра.

До слова, чим більше тепла постачають підприємства, тим нижча собівартість одного Гкал. Так, у формулі розрахунку тарифу закладають вартість виробництва, втрати і обсяг споживання. З огляду на, що багато українців з підвищенням тарифів почали економити, підприємствам доводиться підвищувати тарифи.

Що нового?

Підвищення тарифів

Нагадаємо, згідно з консенсус-прогнозом, опалення і гаряча вода в 2019-му можуть подорожчати на 10%, в 2020-м - на 11%, а в 2021-му - ще на 20%. Більше доведеться платити і за електроенергію. Тариф на "ток" буде рости три роки поспіль на 22,5%, 15% і 12,5% відповідно. Таким чином, вже через три роки один кВт * год електроенергії подорожчає до 2,66 грн.

Введення абонплати за газ

Також вже найближчим часом в Україні повинні ввести абонентську плату на газ. Частина тарифу (витрати на транспортування і розподіл) виключать з чинного тарифу на блакитне паливо і "прив'яжуть" до потужності лічильника. Т.зв. абонентську плату на газ доведеться платити кожен місяць, причому незалежно від того, використовували ви газ чи ні. Зобов'язання ввести абонентську плату українська влада взяла на себе в меморандумі з МВФ.

Введення тарифу " на доставку опалення" означає, що тариф поділять на дві складові: безпосередня вартість тепла і абонплата на утримання інфрастркутури. Першу будемо оплачувати в опалювальний сезон, а абонплату - цілий рік. Абонлату українці будуть платити навіть тоді, коли газом не користується. Розмір абонплати за газ в місяць, як і на опалення, може досягати 100 гривень в місяць.

Субсидія на абонплату не поширюється.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комуналка #оплата #тарифи #газ #опалення #витрати #абонплата #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...