19:08, 8 червня 2018 р.
Відпочинок для дітей: як, де і за скільки
Останніми роками літній дитячий відпочинок активно розвивається. За словами туроператорів, щороку з'являються нові дитячі табори або збирають дитячі зміни на базі цілком "дорослих" готелів і баз відпочинку.
Також у великих містах сьогодні масово організовують денні табори. Вони можуть розміщуватися як в екологічно чистих місцях, так і в самому місті – в центрах розваг, творчих студіях або в спеціально орендованих приміщеннях, - пише "Сьогодні".
В результаті вибір цікавого літнього відпочинку для дітей сьогодні став набагато ширше, ніж був ще кілька років тому. Причому є як цілком бюджетні варіанти, так і віп-заклади, що пропонують дітям "п'ятизірковий" відпочинок.
Гори і моря
Діти, яких батьки не бояться відпускати далеко від домівки, влітку вирушають або на Західну Україну, або на південь, до моря. Тобто основні напрямки дорослого і дитячого відпочинку збігаються, кажуть турагенти.
Серед таборів на узбережжі Чорного і Азовського морів є як будівлі радянських часів, так і нові.
"Наприклад, табір "Бригантина" в Скадовську завжди був дитячим табором. Але там все одно проводилися ремонти, реконструкції. А ось "Артеку", який тепер перебуває на материковій частині, відвели нещодавно побудовані будівлі в Буковелі. В принципі, більшість таборів як в Карпатах, так і на морі – в Затоці, Грибівці – розташовані в повністю реконструйованих або нещодавно побудованих будівлях", – розповідає керівник відділу "Україна і країни СНД" туристичної компанії "PanUkraine" Людмила Прус.
Одним з істотних плюсів старих таборів організатори дитячого відпочинку називають великі території. Нещодавно побудовані дитячі табори таким простором похвалитися не можуть. Зате у них частіше можна зустріти зручності в номерах і басейни на території.
"За моїми спостереженнями, побутові зручності більше турбують батьків, ніж дітей. Звичайно, якщо дитина живе в 5-зірковому готелі, ціна за путівку виходить набагато більше, ніж в інших таборах. І при цьому програма як в дорогому, так і в дешевшому таборі може бути практично однаковою", – розповідає Людмила Прусс.
Оскільки чорноморське узбережжя давно і щільно забудовано, тут менше можливостей для появи абсолютно нових об'єктів. А ось в Карпатах і на Закарпатті нові табори відкриваються практично щороку.
У більшості сучасних дитячих таборів зміна триває 14 днів, тоді як раніше дітвора відпочивала 18-21 день. До вартості дитячої путівки входить проживання, 5-разове харчування, розважальна програма та страхування. Розкид цін за двотижневий дитячий відпочинок цього року – від 7500 до 37 000 грн.
Порівняно з минулим роком, дитячий відпочинок подорожчав цього літа на 10-15%. Переважно за рахунок зростання цін на продукти харчування і частково – через підвищення зарплат співробітникам.
Табір за інтересами
Яскравим трендом останніх кількох років стали табори з тематичними змінами, або зі змінами "за інтересами". Сьогодні саме такий відпочинок пропонують дітям більшість літніх таборів.
У багатьох таборах кожен нова зміна має свою спрямованість. Наприклад, в одному з дитячих закладів в чорноморській Грибівці на першій зміні зібралися любителі спорту, на другу тут чекають тих, хто мріє спробувати себе в шоу-бізнесі (юних співаків, акторів, музикантів), на третій навчатимуть премудростей бізнесу, потім зберуть початківців журналістів тощо.
Вартість кожної зміни – 13-14 тис. грн.
В іншому таборі, в Бучі під Києвом, тема першої зміни – шоу-бізнес, другий – спорт, потім дітей навчать майстерності фотографії, допоможуть з вибором професії, розкажуть, що таке стартапи. Ціна за путівку на одну зміну – 15 тис. грн.
"На Західній Україні відкриваються бази відпочинку, які не мають свого джерела з мінеральною водою. Але вони приваблюють туристів хорошими програмами. Проводять як походи в гори (тури з "виживання"), так і курси розмовної англійської мови. Організовують "школу лідерів", творчі і спортивні зміни", – перераховує Людмила Прус.
Багато таборів вибирають одну тему на весь сезон. Точніше, спеціалізуються на якійсь одній спрямованості. Скажімо, в одному з таборів в Яремче (Івано-Франківська обл.) збирають креативних і талановитих хлопців на творчі фестивалі.
Інший табір в Карпатах позиціонується як мовний і спортивний (англійська + екстрим). На Чернігівщині є табір для футболістів-аматорів. На Одещині – табір від кіношколи. На Миколаївщині – табір для любителів коней, табір, який навчає скелелазіння, рафтингу і дайвінгу. Є табори для ерудитів, для любителів квестів, юних техніків. Перераховувати можна нескінченно.
Ціни на путівки до "стаціонарних" таборів, розташовані в курортних зонах, стартують від 7 тис. грн. До наметових таборів – від 5 тис. грн.
Табір біля домівки
Якщо відпускати далеко від домівки дитину незвично або дорого, можливо, цікавішими виявляться табору біля того міста, в якому живете. Або навіть в самому місті.
"Приміські" табори сьогодні є практично в кожній області України. І теж на різні "смаки" (можна вибрати тематичну зміну).
Деякі організатори влаштовують короткі зміни для малюків – по 3-4 дні, щоб дитина "відчула смак самостійного життя" але не встигла скучити за родиною. Вартість такої "міні-зміни" може становити від 2 тис. грн.
У містах все більшого поширення набувають денні табори, де дитина може провести час з ранку до вечора, а може – всього півдня. Наприклад, в Києві є багато денних таборів для майбутніх інженерів і програмістів, для логіків, акторів і художників. Є денні табори, де в ігровій формі вивчають мови (англійська, польська, німецька та ін.). Вірніше, більшість мовних таборів націлені не так на навчання, а на розвиток розмовної мови і зняття "мовного бар'єру". Вартість навчання в денному таборі може становити менше 2 тис. грн.
Однак, щоб відпочинок не розчарував, батькам насамперед рекомендується уважно вивчити договір і документи засновників, а також пошукати в інтернеті або соцмережах реальні відгуки людей про табір і організаторів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...