15:29, 6 липня 2018 р.
"Драконівське" кредитування: втратити квартиру стало легше
3 липня 2018 року Верховна Рада прийняла законопроект №6027-д про відновлення кредитування.
Юристи відразу ж назвали його драконівським, так як внесені в нього зміни значно посилюють позиції кредитора, - пише "etcetera".
ПОРУЧИТЕЛЬ – ЦЕ «НАЗАВЖДИ»
Згідно з новими правилами, поручитель тепер не звільняється від відповідальності незважаючи на фактори, які раніше приводили до припинення поруки.
Наприклад, у разі закінчення терміну давності або в разі, коли кредитор і позичальник змінили умови кредитування, не повідомивши про це поручителя.
ПОРУЧИВСЯ – ВІДДАВАЙ СВОЄ
Також змінився підхід до майнового поручительства. Якщо ви заклали майно з метою поручительства, то в результаті ви позбудетеся не тільки закладеного майна, а й взагалі всього, чим володієте.
"Якщо я «заклав» майно, давши гарантії за друга і будучи готовим ризикнути цим майном, то тепер у мене відберуть не тільки закладене, а й все, чим я володію. А якщо я посмію померти, то і все, чим володіють мої спадкоємці", - підсумував правозахисник Олександр Гуміров, голова OО «Діло принципа».
ХОЧЕШ НЕ ХОЧЕШ – А ВЗЯТИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ
Якщо ви є спадкоємцем позичальника, який не погасив кредит, то ви ЗОБОВ’ЯЗАНІ вступити у спадок і віддати не свій борг (раніше ви просто «мали на це право»).
ЗАБРАТИ КВАРТИРУ СТАНЕ ПРОСТІШЕ
Всі ми знаємо, що таке іпотечне застереження: у разі невиконання або неналежного виконання зобов’язань іпотекодержатель має право зареєструвати за собою право власності на предмет іпотеки.
Тепер, згідно з новим законом, «іпотечне застереження» щодо порядку врегулювання спору є правовстановлюючим документом на нерухомість. Це означає, що кредитор може просто прийти до нотаріуса і без будь-яких судів і розглядів переоформити право власності застави на себе.
ПІДВИЩЕННЯ КРЕДИТНОЇ СТАВКИ
Новий закон дає право банку змінювати процентну ставку самостійно. Він повинен повідомити про це позичальника і поручителя. Якщо позичальник не згоден з підвищенням процентної ставки, у нього є 30 днів, щоб розірвати договір і погасити борг.
ВАЖЛИВО! ВІД НОВОГО ЗАКОНУ НЕ СХОВАТИСЬ.
Примітним є те, що закон №6027-д застосовується навіть до тих договорів, які були укладені до його затвердження. Про це йдеться в його перехідних положеннях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...