14:14, 16 серпня
Нові інформаційні та охоронні знаки на природо-заповідних об’єктах встановили у Луцькій громаді
У Луцькій громаді встановили нові інформаційні та охоронні знаки на природо-заповідних об’єктах
На території Луцької міської громади розмістили 36 об’єктів природно-заповідного фонду України державного та місцевого значення, що перебувають у підпорядкуванні різних суб’єктів господарювання.
Про це повідомили на сайті Луцькради.
Коефіцієнт заповідності території громади складає 27,86% і є досить високим показником порівняно з іншими територіальними громадами. Найбільша частина заповідних територій в межах громади розміщені в Жидичинському та Прилуцькому старостинських округах. Це території, що входять до складу Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».
«Для мешкнців нашої громади вони відомі як комунальний ліс біля села Кульчин та «Панський ліс» біля села Сапогів та села Прилуцьке. Вісім об’єктів ПЗФ розміщені в Луцьку», – йдеться в повідомленні.
Території та об’єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підлягають комплексній охороні, порядок здійснення якої визначається положенням щодо кожної з таких територій чи об’єктів.
В підпорядкуванні Луцької міської ради є 13 територій та об’єктів в межах громади. Охоронні зобов’язання покладені на комунальне підприємство «Парки та сквери міста Луцька».
На землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.
Органи місцевого самоврядування сприяють охороні й збереженню територій та об’єктів природно-заповідного фонду, виконанню покладених на них завдань.
З метою посилення охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду, забезпечення інформованості та природоохоронного виховання населення на об’єктах встановлюють державні знаки та аншлаги.
Державні знаки та аншлаги на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду складають систему інформаційних та охоронних знаків цих територій (об’єктів), що направлена на інформування населення та природокористувачів про найменування, межі, правовий статус та основні вимоги щодо охорони цих територій (об’єктів) природно-заповідного фонду.
Інформативність знаків дозволяє попередити природокористувача про наявність, категорію та межі природно-заповідних об'єктів, про їх підпорядкування. Найбільше інформативне навантаження несуть інформаційні щити, на яких в картографічній та текстовій формі подається максимум відомостей про об'єкт. Інформативність знаків забезпечується також правильним вибором місця їх установлення.
Наочність – обов'язкова умова охоронних знаків. Них повинні розміщувати в місцях найбільш можливої появи відвідувачів, бути помітними на місцевості.
На виконання законодавчих вимог щодо охорони та збереження об’єктів природно-заповідного фонду України відділ екології міської ради замовив виготовлення 30 штук охоронних та інформаційних знаків державного зразка та встановила їх на місцевості підрядна організація ПрАТ «Сяйво».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:26
18 листопада
13:27
18 листопада
10:29
18 листопада
10:00
17 листопада
15:00
16 листопада
live comments feed...