• Головна
  • Метеорологічна весна розпочалася в Києві
Новини компаній
16:30, 14 березня

Метеорологічна весна розпочалася в Києві

Новини компаній
Метеорологічна весна розпочалася в Києві, фото-1

У Києві офіційно розпочалася метеорологічна весна, що відповідає встановленим кліматичним нормам. 

Про це повідомляє KyivNews із посиланням на дані Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського від 5 березня.

Починаючи з 28 лютого, середньодобова температура в столиці стабільно перевищує нульову позначку.  

За результатами спостережень об’єднаної гідрометеорологічної станції Києва, цьогорічна метеорологічна зима тривала всього 24 дні – з 4 по 27 лютого. Це на 68 днів менше за середній показник багаторічних спостережень. Варто зазначити, що подібне явище є безпрецедентним за весь час спостережень, якщо не враховувати зиму 2019-2020 років, яка так і не настала.  

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України наголосило, що вже три роки погода Київ не фіксує класичну кліматичну зима. У 2022, 2023 та 2024 роках середня зимова температура залишалася вище 0°C, що кардинально відрізняється від традиційних погодних умов минулих десятиліть.  

За словами фахівців, клімат України зазнав значних змін. Колись зима супроводжувалася стійкими морозами та сильними снігопадами, а нині вона частіше нагадує пізню осінь або ж ранню весну. Нетипово теплі погодні умови, нестабільні температурні коливання, а також оновлення кліматичних рекордів стають звичною тенденцією, що, на думку науковців, є наслідком глобального потепління.  

Згідно з даними досліджень, Україна входить до переліку регіонів світу, де зміни клімату відбуваються рекордними темпами. Завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська пояснила, що за останні 60 років середньорічна температура в країні підвищувалася приблизно в 2,5 раза швидше, ніж загалом по планеті. Водночас темпи потепління в Україні навіть перевищують показники Європи: з 1961 до 2023 року середня температура зростала на 0,41°C за десятиліття, у той час як у Європі цей показник складав 0,34°C.  

Кліматологи зазначають, що ще 25 років тому зимовий сезон майже точно відповідав календарному. Однак нині характерні температурні стрибки в діапазоні від +5°C до -5°C. Через це клімат стає нестабільним і менш передбачуваним, а відхилення від багаторічних норм дедалі збільшуються. Наприклад, після періоду теплої безсніжної погоди можуть раптово наступити сильні арктичні морози, які тривають недовго, але відзначаються різкою інтенсивністю.  

Зміни клімату також впливають на утворення снігового покриву. Він формується нерівномірно, часто швидко тане, а його нестабільність має серйозні екологічні наслідки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...