07:10, 19 жовтня 2016 р.
У Луцьку презентували книги надруковані шрифтом Брайля
Для людей з вадами зору це справжній прорив, адже віднині на новому обладнанні для них зможуть друкувати будь-яку літературу
У Луцьку незрячі презентували перші книги, надруковані шрифтом Брайля на власному обладнанні. Про це повідомляє "5 канал".
Як зазначається, спеціальний принтер придбали за кошти, зібрані волонтерами. Для людей з вадами зору це справжній прорив, адже віднині для них зможуть друкувати будь-яку літературу.
Незрячий від народження Віталій розповідає, що моменту, коли в Луцьку почнуть друкувати книги шрифтом Брайля, чекав із нетерпінням. Сприяли цьому самі лучани, які підтримали проект людей з вадами зору на міському конкурсі.
"Проект називається – створення студії друку шрифтом Брайля Braille Studio. Проекти ми починали синхронно в Києві і в Луцьку, поки що завершили його тільки одну частину в Луцьку", – повідомляє ініціатор проекту Віталій Ткачук.
Як стало відомо, вартість спеціального принтера - 100 тисяч гривень. Він під'єднаний до комп'ютера, на якому встановлена програма, що конвертує букви тексту у шрифт Брайля.
"Головна її функція – вона переводить звичайний шрифт у крапковий. Тільки у цьому випадку він у плоскому вигляді", – розповідає волонтер Олександр Мельник.
Текст у такому вигляді редагувала викладач кафедри тифлопедагогіки Ганна Серпутько. Пані Ганна працювала безкоштовно. Вона переконана, що такі ініціативи треба підтримувати.
"Хоча в нас є такі малесенькі міні-друкарні у Харкові, у Львові, але все одно попит не покривається. Нам потрібно розширюватись. Потрібно, щоб люди підключалися. Якось так виходить, що держава менше цим турбується, ніж самі незрячі, ніж громадські організації", – каже викладач Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Ганна Серпутько.
Нині в Луцьку надрукували по два примірники книг для дорослих і дітей. Готові й надалі виконувати замовлення від товариств людей з вадами зору.
"Переважно ми будемо друкувати літературу під замовлення. Тобто до нас будуть звертатися діти, педагоги, якщо в них буде необхідність в тому чи іншому матеріалі, ми будемо задовольняти її", – кажуть організатори.
Підтримати таке книговидавництво уже зголосилася міська влада. Вона хоче профінансувати супутні витрати – закупівлю спеціального паперу та виготовлення обкладинок. Для цього пообіцяли закласти у бюджеті на наступний рік 50 тисяч гривень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:05
1 січня
Base Blockchain: Нові можливості для українських користувачів
Новини компаній
11:00
1 січня
Війна не закінчується, коли ти складаєш зброю. Як на Волині ветерани підтримують одне одного та долають бюрократію.
Партнерський матеріал
13:07
31 грудня 2024 р.
22:32
30 грудня 2024 р.
Гальшка Острозька в романі "Сумно ангел зітхнув": історичний контекст і сучасний сенс
Новини компаній
17:00
30 грудня 2024 р.
11:35
30 грудня 2024 р.
live comments feed...