13:32, 17 липня 2012 р.
У Луцькому районі в оренду вже здали 68% земель
Сьогодні у стінах Волинської облдержадміністрації звітувало головне управління Держкомзему у Волинській області за І півріччя 2012 року. Повідомляє «Волинська правда».
Засідання розпочалося з «теплого» привітання голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, який зауважив, що Держкомзему варто працювати відповідальніше, адже, як засвідчує досвід попередніх років, вони часто віддавали землю інвесторам за «обіцянку-цяцянку», і якщо так піде далі, він буде діяти по-іншому: якщо фірма не приносить прибутків, керівник звільняє менеджерів, так і Клімчук змінюватиме своїх «менеджерів». А на обіцянку, що надалі показники покращуватимуться, голова облдержадміністрації заспівав приспів пісні: «Только етого мало..мало…».
Опісля цього начальник Головного управління Держкомзему у Волинській області Василь Василенко доповів, що у за І півріччя 2012 року у власність громадянам безоплатно передано 566,9 тис. земельних ділянок загальною площею близько 150 тисяч гектарів, оформлено та видано 231 тис. державних актів, або 67,8% від кількості громадян, що приватизували земельні ділянки. За звітний період 13135 громадян отримали державні акти на право власності на землю, що становить 10,8%. Найбільше державних актів на право власності на земельні ділянки видано у Луцькому районі (95,5%) та місті Володимирі-Волинському (87%) найменше – у Нововолинську ( 34,8%) та Горохівському районі (39,2%). З приводу низького показника в інших районах Волинської області чиновники стверджують, що проблема полягає у дорогому оформленні всіх документів, ціна яких становить до тисячі гривень.
Василь Василенко розповів і про оренду, середня орендна плата по області становить 451,2 гривні за 1 га, для порівняння: у 2011 році – 330,1 гривні за 1 га. Сума нарахованої орендної плати по області становила 77,3 млн. грн., що на 17 млн. грн. більше, ніж у 2011 році. Це збільшення відбулось, незважаючи на зменшення кількості договорів у порівнянні з минулим роком на 4871. В області простежується і зменшення оформлення орендних договорів, – це Ковельський та Любешівський райони. Наразі 68% луцьких пайових земель здано в оренду, порівняно з іншими районами це – багато. До прикладу, в Шацькому районі в оренді лише 1,3% земель. На думку влади, це дуже малий показник, і від керівників очікується збільшення цих цифр.
Заступник голови ВОДА Володимир Карпюк підняв питання і тих землеупорядників, які не вирішують справ з приводу актів протягом багатьох років, а останніх на Волині дуже багато, є й такі, які оформляють документи від двох до восьми років. Карпюк вказав за наступне півріччя розібратися з цими людьми, зауваживши: «…в цих питаннях ми повинні вести себе чесно і прозоро».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:05
Вчора
Base Blockchain: Нові можливості для українських користувачів
Новини компаній
11:00
Вчора
Війна не закінчується, коли ти складаєш зброю. Як на Волині ветерани підтримують одне одного та долають бюрократію.
Партнерський матеріал
13:07
31 грудня 2024 р.
22:32
30 грудня 2024 р.
Гальшка Острозька в романі "Сумно ангел зітхнув": історичний контекст і сучасний сенс
Новини компаній
17:00
30 грудня 2024 р.
11:35
30 грудня 2024 р.
live comments feed...