• Головна
  • Проект ""Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина" відзначив Замок Любарта
20:45, 6 вересня 2017 р.

Проект ""Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина" відзначив Замок Любарта

Проект ""Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина" відзначив Замок Любарта

Історію у фотографіях найголовнішої пам'ятки Луцька - замку Любарта, представили у новому проекті.

Головна пам'ятка і гордість міста — Верхній замок, або Замок Любарта. Фортець такого рівня збереженності в Україні набереться лише з десяток, тому такою дивною видається завіса безвісності, яка почала розсіюватися над Любартовою твердинею лише в останні роки, пишуть Livejournal.

Замка наче не існувало для радянських істориків: його й словом не згадано в фундаментальній «Історії Волині» (Михайлюк О.Г. та інші, Львів, 1988), йому присвячено лише кілька абзаців у «Історії Луцька» (Кичій І.В, Михайлюк О.Г, Львів, 1991). Дивно, адже саме ця твердиня охороняла віками столицю Волині і слугувала символом столичної влади.

Наприкінці Х ст. на місці поселення було насипано оборонний глиняно-піщаний вал висотою лише в один метр. Так сільце перетворювалося на град (мається на увазі град як укріплене місто, ане природнє явище). Це не забув відмітити в своїй хроніці польський літописець Ян Длугош: саме 1000 роком він датує заснування Луцька київським князем Володимиром Святославовичем.

Сучасні історики з Длугошем особливо не сперечаються: версія цілком ймовірна.

З часом укріплення над Стирем зміцнювались, вище здіймався вал, на ньому з’явився дерев’яний частокіл, розповідають історію споруди у виданні і додають світлини.

Проект ""Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина" відзначив Замок Любарта, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗамокЛюбарта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...