12:52, 23 жовтня 2017 р.
Українські студенти розробили мобільну "білу тростину" для незрячих (ВІДЕО)
Четверо українських студентів розробили додаток для смартфонів, який допоможе незрячим людям орієнтуватися в просторі.
Розробили програму з назвою ISEE студенти-кібернетики Київського національного університету ім. Т. Шевченка: студенти спеціалізуються на комп'ютерному зорі і штучному інтелекті, повідомляє «Дело.ua».
Творці програми відзначають, що їх продукт відрізняється від інших конкурентно здатних додатків подібного плану тим, що допомагає незрячій людині розпізнати не тільки, що за предмет перед ним, але і яка відстань до предмета, де саме він знаходиться. Це допомагає знайти потрібну річ швидше і заощадити час, особливо якщо незряча людина знаходить в незнайомому середовищі, а не в себе вдома. Наприклад, на вулиці, в магазині і т.д., де їй не завжди зможуть надати допомогу.
Щоб знайти об'єкт, додаток користується нейронною мережею і не вимагає виходу в інтернет. Смартфон розташовується на рівні очей, його камера фіксує предмети і об'єкти, які знайодяться навколо людини, відстань до них. Далі за допомогою звуків і вібропідказок програма направляє людину до потрібного їй предмету. Зараз у розробників вже готова бета-версія програми під Android, в розробці - версія для операційної системи iOS. Через 3 місяці проект ISEE можна буде скачати через Play Market і AppStore. Творці програми відзначають, що додаток для незрячих людей повинен бути безкоштовним. Хоча для повноцінного запуску ISEE в роботу потрібні фінансові інвестиції: проект розроблявся практично на голому ентузіазмі студентів і завдяки допомозі однодумців творці додатка сподіваються отримати грантову підтримку від посольства Австралії.
ISEE вже був випробуваний серед учнів київської спецшколи № 5 і отримав позитивні відгуки. Зараз творці додатка доробляють всі нюанси, щоб зробити свій продукт максимально зручним для використання: смартфон не доведеться тримати на рівні очей, додаток буде працювати через спеціальні навушники, з'єднані з гаджетом бездротовим зв'язком. Також розробники працюють над створенням окремого електронного пристрою, що діє за цим принципом: цей гаджет планують зробити платним.
Нагадаємо, що в Луцьку також діють ініціативи для незрячих і слабозорих людей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:05
Вчора
Base Blockchain: Нові можливості для українських користувачів
Новини компаній
11:00
Вчора
Війна не закінчується, коли ти складаєш зброю. Як на Волині ветерани підтримують одне одного та долають бюрократію.
Партнерський матеріал
13:07
31 грудня 2024 р.
22:32
30 грудня 2024 р.
Гальшка Острозька в романі "Сумно ангел зітхнув": історичний контекст і сучасний сенс
Новини компаній
17:00
30 грудня 2024 р.
11:35
30 грудня 2024 р.
live comments feed...