• Головна
  • Музичні інструменти із отруйного борщівника виготовляє лучанка
16:17, Вчора

Музичні інструменти із отруйного борщівника виготовляє лучанка

Скріншот із сюжету Суспільного.Луцьк

Скріншот із сюжету Суспільного.Луцьк

Уже кілька років Галина Бичкова з Луцька майструє музичні інструменти з борщівника. І хоч сама не музикант, а медик, із задоволенням слухає музику незвичайної дощовиці, що передає звук дощу. У час війни ця мелодія особливо заспокоює.

Про це пише газета «Вісник».

Якось на одному з ярмарків Галина Бичкова побачила незвичайні дощовиці. Дізналася, що це давній музичний інструмент не тільки у Південній Америці, а й у наших українських Карпатах. Шамани, мольфари використовували його для спілкування з природою.

Галина Бичкова зацікавилася, вирішила й собі спробувати їх змайструвати. Переглядала в інтернеті відео, питала порад у майстрів, відтоді кожної осені іде на околиці Луцька та шукає сухе бадилля борщівника. В осінню пору ця небезпечна рослина вже не має тої страшної отрути.

Зрізує борщівник пилочкою везе додому у сумці, сушить готує до роботи. Спершу вимиває стебла під проточною водою І знімає шкірку, де ще може лишатися отрута. На виготовлення однієї дощовиці потрібно два тижні.

Лучанка виготовляє музичні інструменти із отруйного борщівника

Лучанка виготовляє музичні інструменти із отруйного борщівника

«Борщівник порожній, тому по спіралі, як ДНК робляться перемички, щоб крупи, бісер, пісок, камінці, які ви засипаєте, створювали звук дощу. А коли наповнити квасолькою, то дощовиця звучить, як грім», – розповідає журналістам пані Галина.

Жінка зізнається, що звук дощовиці – це як психологічна допомога, заспокоює нервову систему.

До речі, як зазначають спеціалісти, звуки дощовиць використовували для лікування різних хвороб, медитації в йозі – для розслаблення нервів. І діткам такі звуки дуже подобаються, тому пані Надія передає свої вироби у дитячі садочки. Одна з дощовиць майстрині зберігається в Музеї народної іграшки у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...