
22:50, 31 березня
Другий корпус Волинської православної богословської академії облаштовують у Луцьку на вулиці Кафедральній

Волинська православна богословська академія використовуватиме частину чернечої будівлі, що в Луцьку на вулиці Кафедральній, 16. Для цього тут завершують облаштування приміщень для навчання і проживання.
Про це повідомляють на веб-сайті ВПБА.
Із проведенням робіт у другому корпусі духовного вишу ректор протоієрей Володимир Вакін ознайомив митрополита Луцького і Волинського Михаїла.
Владика залишився задоволений організацією та темпом робіт, відзначивши, що «створення належних умов для навчання і проживання є важливим кроком у підготовці майбутніх священнослужителів. Адже духовне служіння потребує не лише глибоких знань, а й особистісного зростання, самодисципліни та високих моральних якостей. Формування аристократії духу та лідерських рис у духовенстві можливе там, де панує порядок, гармонія та відповідний освітній і побутовий простір».
За сприяння ГО «Братство Св. Володимира Великого» нові приміщення матимуть сучасний вигляд та комфортні умови для студентів.
Будівля розташована в Старому місті, є пам’яткою архітектури національного значення. Це монастир бригідок – представниць давнього жіночого католицького ордену, які прибули до Луцька на початку XVII ст. й оселилися в палаці, подарованому міським старостою і литовським канцлером Станіславом-Альбрехтом Радзивіллом. Згодом його добудували і заснували там жіночу обитель з костелом. Потім були пожежі, які зашкодили цим приміщенням. У 1845 році внаслідок великої пожежі монастир бригідок перестав існувати – залишилася лише будівля.
У 1890 р. за рішенням міської влади споруду пристосували під окружну в’язницю. Тюрма діяла аж до 1960-х рр. і пережила різні влади: російську, польську, радянську, німецьку, знову радянську. 23 червня 1941 року працівники НКВД, втікаючи від наступу гітлерівців, розстріляли тут понад три тисячі людей. В основному це були політв’язні: священники, лікарі, інтелігенція. Потім прийшли інші кати: на території в’язниці нацисти відкрили т. зв. шталаг (табір для військовополонених рядового й сержантського складу). В Луцьку було два шталаги – в монастирі та замку. Протягом 1941-1942 рр. у цих таборах загинуло понад десять тисяч людей. У 1963-1997 рр. тут розміщувалося музичне училище; відтак декілька літ старовинні мури стояли пусткою.
У 2001 році на Кафедральній, 16 заснували чоловічий монастир Різдва Христового, який владика Михаїл у 2007-му перейменував на Замковий Свято-Архангельський. Із цього ж року намісником обителі став ієромонах Святополк Канюка (упокоївся 29 січня 2025 р., будучи вже архімандритом). Головний храм освячено 2012 року на честь Новомучеників і сповідників ХХ ст. В 2014 році відомий художник Володимир Жупанюк написав для нього запрестольну ікону.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:09
31 березня
17:00
31 березня
Кабінети для майстрів манікюру в Дарницькому районі Києва
Новини компаній
11:00
31 березня
10:10
31 березня
16:05
28 березня
ТОП новини
live comments feed...